Automobilių iš JAV sueuropinimas

Automobilių iš JAV perdarymas į EU: ką svarbu žinoti?

Įvairūs produktai skirtingose šalyse ar regionuose (žemynuose) yra gaminami laikantis toje vietovėje nustatytų standartų. Tai svarbu prisiminti kalbant ir apie automobilių rinką: JAV pagaminti automobiliai atitinka šioje kontinento dalyje nustatytus techninius reikalavimus. Dėl šios priežasties įsigydami automobilį iš JAV ir norėdami jį eksploatuoti Lietuvoje, turite žinoti, jog neišvengiamai naują transporto priemonę reikės perdaryti bei suprogramuoti taip, kad ši atitiktų Europoje nustatytus techninius parametrus. Pavyzdžiui, priešrūkinių, galinių, priekinių ir kitų žibintų perdarymas laikantis europietiškų standartų yra būtinas. Taip pat aktualu žinoti ir tai, jog kai kurių amerikietiškų automobilių funkcijų ar programų perdarymas į europietiškas – navigacijos, radijo dažnių ir pan. – nėra privalomas, tačiau tampa patogumu vairuotojui.
Mūsų automobilių specialistai atlieka daugelio amerikietiškų automobilių (Audi A4, BMW 5 serija, Mercedes E klasė ir kt.) visus perdarymo į europietiškus darbus – nuo privalomųjų iki papildomų, tenkinančių jūsų poreikius.

Privalomieji automobilio sueuropinimo darbai:

Žibintų perdarymas (sueuropinimas)
Žibintų perdarymas – bene svarbiausias darbas, kurį reikia atlikti prieš leidžiant išriedėti amerikietiškam automobiliui į Lietuvos ar kitų europos šalių gatves. Visus amerikietiško automobilio žibintus, taip pat posūkius, perdarome taip, kad šie atitiktų Europos standartus.
Gabaritinių žibintų perdarymas.
Sumontuojame europietiškus standartus atitinkančius gabaritinius žibintus.
Priešrūkinių žibintų perdarymas.
Amerikietiškame automobilyje nesant priešrūkinių žibintų, sumontuojame papildomus arba pritaikome juos esamame žibinto bloke.
Stabdžių žibintų perdarymas.
Sueuropiname stabdžių žibintus, kad šie atitiktų standartus.
Priekinių žibintų perdarymas.
Amerikietiškus standartus atitinkantys priekiniai žibintai perdaromi taip, kad atitiktų europinius.
Galinių žibintų perdarymas.
Geltoną galinių žibintų spalvą perdarome į atitinkančią europinius standartus – modifikuojame į raudoną, taip pat atliekame reikalingus programavimo darbus.
Posūkių perdarymas.
Vadovaudamiesi europietiškais standartais, papildomai montuojame posūkio žibintus ant priekinių automobilio sparnų arba galinio vaizdo veidrodėlių korpusų. Amerikietišką standartą atitinkančius raudonus žibintus perdarome į geltonus – sueuropiname.
Priekinių žibintų apiplovimo sistemos įrengimas.
Amerikietiškiems automobiliams, kuriuose yra sumontuoti „xenon“ tipo žibintai, įrengiame priekinių žibintų apiplovimo sistemą, atitinkančią europinius standartus.
Spidometro rodmenų perdarymas (sueuropinimas)
Spidometro rodmenis myliomis perprogramuojame į kilometrus

Papildomi automobilio sueuropinimo darbai:


Temperatūros rodmenų perdarymas
Farenheito (F) laipsnius keičiame į Celsijaus (C).
Radijo dažnių perdarymas
Amerikietiško radijo dažnius perprogramuojame į europietiškus.
Navigacijos žemėlapių perdarymas Įdedame arba atnaujiname Europos navigacinius žemėlapius.
Kuro rodmenų perdarymas
Galonus (gal) keičiame į litrus (l).
Esant poreikiui, sumontuojame ir neaktyvuotas funkcijas amerikietiškame automobilyje – Apple Carplay, android auto, SDS ir kt.

SUSISIEKITE SU MUMIS

Domina automobilio sueuropinimo darbai?